Nabídka

 

Česko je země plná tzv. „odborníků na dopravu“, často rozdílné kvality. Lidé většinou  nechápou, co si pod uvedeným pojmem  vůbec představit.  Stává se, že když prezentujeme laické obci naše možnosti a schopnosti, náhle  zazní otázka “ a za kolik mi pojistíte auto?“ Úhel pohledu mnohých je zúžen na pojištění, protože pojišťovací kanceláře najdete doslova na každém rohu.
Co  tedy konkrétně umíme?

 • prověřit  Vámi (po předchozí  dohodě rovnou „námi“) vybrané vozidlo, které chcete zakoupit v autobazaru (na tuto činnost se dokonce specializujeme)
 • posoudit technický stav vozidla popř. strojního zařízení, vyjádřit se k jeho údržbě… Mj. zda  vám  např. autoservis provedl to, co provést měl a zda cena odpovídala provedeným úkonům
 • posoudit  dopravní nehodu, rekonstruovat její možný průběh a kvalifikovaně se k ní vyjádřit z pohledu technických příčin jejího vzniku
 • ocenit Vaše vozidlo či strojní zařízení např. k účelu prodeje, vyvedení či vložení do obchodního majetku…
 • poradit Vám při problému s reklamací či uplatněním práva z odpovědnosti za prodej použitého vozidla (problematika vad zjevných či skrytých, ujasnění Vašich nároků v případě, že máte pocit, že jste byli prodávajícím poškozeni atd.)
 • stanovit  škodu která Vám vznikla (poškození vozidla při nehodě, nesoulad ceny za opravu s výší náhrady od pojišťovny atd. Problematice „amortizace“ (na rozdíl od různých webových „amortizátorů“ a podobných nabídek) skutečně rozumíme.
 • a mnoho dalšího

Plnou představu o „šíři záběru“ můžete získat pravidelnou návštěvou  tohoto webu, který bychom chtěli (pokud to časové možnosti dovolí) častěji aktualizovat.

Viz. položka menu  „Novinky-blog

Rádi vám nezávazně a bezplatně poradíme jak dál, pokud si s řešením svého  problému nevíte rady a teprve zjišťujete, kam se vůbec obrátit.

 

Co rozhodně  neděláme:

V oblasti technické analýzy nehod nepotvrdíme např. pokus o zmanipulování nehody za účelem získání pojistného plnění  či odvrácení postihu za zavinění nehody pokusem o nepravdivé uplatňování technické závady. Zjistíme-li po předběžném seznámení s dokumentací, že je technicky pravděpodobné, že „něco bylo jinak“ než nám tvrdíte, jdeme rovnou od věci – těžko byste nám něco zaplatili za analýzu, která by vaší věci nepomohla, naopak by vám přitížila.

Znalec není v pozici advokáta „kdo platí má pravdu„, zde jde (nebo by alespoň mělo jít) o nezávislého odborníka který nesmí být podjatý a pokud v tomto směru pochybí, může být i trestně stíhán.

Poznámka ke zmíněné dokumentaci: je především na vás,co nám poskytnete a zajistíte. Navštěvovat úřady a zajišťovat si podklady ze spisů není naše práce, byť bychom vám rádi vyšli vstříc, ale tohle děláme jen ve zcela výjimečných případech.

Neradi se budeme pouštět i do případů poznamenaných výrazným a prokázaným ovlivněním alkoholem (0, 2 či 0,3 promile nafouknuté přístrojem Drager nás maximálně tak rozesměje, u jedné promile však už budeme minimálně zvažovat, co dál…),o drogách ani nemluvě.  O tomto budeme klienta včas informovat (a většinou  také požadovat úhradu našich účelně vynaložených nákladů, pokud jste nám výše uvedené skutečnosti nesdělili hned úvodem)

Z výše uvedených důvodů vyžadujeme před zahájením prací přiměřenou  finanční zálohu.

Zvykli jsme si i na to, že naše odbornost bude účelově zpochybňována různými  samouky , hospodskými  a internetovými znalci všeho a  tatéž mnohými  advokáty, často pochybnější  úrovně.  Zejména v situacích, kdy už „půjde do tuhého“.

Nemáme s tím problém a jsme na to připraveni.

Na čem si zakládáme?

 • objektivnost  pro naše klienty problém řešíme s minimálně stejnou péčí, jako bychom ho řešili pro sebe.
 • odbornost  neustrnuli jsme ve vývoji, vzděláváme se, publikujeme, něčeho jsme již dosáhli.  Uvědomujeme si, že vystudováním průmyslovky před třiceti léty se odborníkem nikdo nestává.
 • nezávislost  neplatí nás ani výrobci aut, ani autobazary, ani nás nedotuje stát…Nezávislost si můžeme dovolit!
 • konkurujeme kvalitou služeb – nikoliv pouze  cenou. Nabízíme kvalifikovaná řešení  s orientací na výsledek.

Kdo se vám bude věnovat?

Váš problém nebude řešit   anonymní „náš technik“, ale   konkrétní specialista.

Dovolte tedy, abychom se představili:

Ing. Vladimír TYLŠAR – strojní inženýr, soudní znalec zapsaný u Krajského soudu v Ostravě pro obory doprava, strojírenství a ekonomika.  Absolvent kurzu soudního inženýrství na Ústavu soudního inženýrství v Brně v letech 2002 – 2004, znalcem jmenován v roce 2006.

V rámci dalšího vzdělávání  publikuje mj.  na odborných konferencích např. „Expert Forensic Science“ www.exfos.cz  a „Junior Forensic Science“ www.jufos.cz

Region působnosti – Morava,Slezsko popř. celá ČR

telefon: (+420) 603 514 448

Ing. Aleš ZICH strojní inženýr, absolvent kurzu soudního inženýrství na Ústavu soudního inženýrství v Brně v letech 2002-2004.

Publikuje v MF Dnes, Světu Motorů a internetových serverech  např. auto.cz a tipcars.com

Web: www.autoaz.cz

Region působnosti: Praha, Čechy, popř.celá ČR

telefon: (+420) 608 338 998

Ing. Marek SEMELA Ph.D.  – soudní znalec, vysokoškolský pedagog, specialista na analýzu dopravních nehod  

telefon  (+420) 775 132 447  

Web: www.nehoda.eu 

 

Rádi se seznámíme s případnými dalšími zájemci o spolupráci.

JAK SE S NÁMI MŮŽETE SPOJIT?

Zavolejte, pošlete e-mail, nezávazně nám sdělte svůj požadavek či problém  a my vám zkusíme navrhnout  možnosti, jak postupovat dál.