Jaro se kvapem blíží

a s ním i sezóna nákupu ojetých vozidel. Zvažujete-li  jarní nákup ( abyste např. na letní dovolenou odjeli se svým zánovním vozidlem, které již  budete mít tzv. “v ruce” a řádně vyzkoušené) – pak je nejvyšší čas začít jednat! V autobazarech se přes zimu nic moc nehýbalo a nabídka ojetin je velká. Předem však je třeba upozornit, že aut je k prodeji velké množství.  Podstatně menší množství je  však v přijatelné kvalitě…

Znovu je nutno upozornit na několik důležitých věcí, např:

  • při stanovení cenového rámce nákupu počítat s rezervou minimálně 10 % kupní ceny (u levnějších vozidel i více) na základní údržbu.

    Vozidla v bazarech se nabízejí často na sjetých pneumatikách, často jsou před termínem údržby většího rozsahu (rozvody, brzdy…) Až na naprosté vyjímky je vždy nutné vyměnilt minimálně olej v motoru a veškeré filtry…Do  auta před prodejem do bazaru se většinou už nic neinvestuje.

  • nespoléhejte příliš na to, že k vozidlu je dokládána servisní knížka

Tento dokument nemá bez patřičného ověření žádnou váhu. Zákazníci servisní knížky dnes vyžadují – tak jim bazary vyhoví a servisky “opatří”. V praxi jsme viděli velké množství servisních knížek falešných, které ovšem laik lehce neodhalí.

S výběrem a prověřením vozidla Vám rádi pomůžeme. Bližší informace (včetně ceníku služeb) najdete na webu www.autoaz.cz