Úředník je bůh

a proti předpisu nic nenaděláte…

Jedním z identifikátorů vozidla je tzv. typový nebo “homologační” štítek, umístěný leckde, jak výrobce vymyslel. Občas bývá i na horní části chladičové stěny (tzv. “brejle”) – např. u Fiatu.

Může se stát, že při poškození vozidla napři při nehodě je štítek výrazně poškozen nebo se (po odlomení připevňovacích nýtů) zcela ztratí…Pokud se vozidlo opravuje, nastává docela závažný problém. Výrobce ani dovozce vám  na 99,9 % žádný duplikát neposkytne a opravené vozidlo vám následně neprojde pravidelnou technickou kontrolou – chybí totiž jeden z identifikátorů.

Jak z toho ven?

Nebyli bychom v Česku, abychom si neporadili! Koupíme “repliku” a údaje si do štítku sami vyrazíme, popř. nám je již vyrazí výrobce štítku! Vlk se nažere a koza zůstane celá! Na úřední výklad našich složitých a “zaplevelených” zákonů a vyhlášek  často nejde reagovat jinak…

“Replika” štítku pak vypadá třeba TAKTO

 

Docela mizerné provedení (Čína?), místo SPARES (= náhradní díly) paskvil SPAERS…

POZOR – použití “neoriginálního” štítku svědčí o  pravděpodobném předchozím  rozsáhlejším  poškození vozu!

Neoriginální štítky v mnohem lepší kvalitě dodá nejmenovaný český výrobce, opravdu ho nebudeme zde jmenovat. Není  totiž až tak jisté, že je produkce podobných věcí zcela legální.

Buďme si však  vědomi i toho, že s řehtáním  úředního šimla je třeba bojovat a že i někomu z nás, uvědomělých a “řádných” občanů se může štítek ztratit.  Poté  si rádi koupíme “repliku” za pouhých 900 Kč + DPH.

Existenci podobných štítků  je nutno vzít v úvahu při prověřování a identifikaci ojetého vozidla, ke které vřele doporučujeme přizvat odborníky.

Bayerische Motoren Werke, samolepící hliníková fólie, s údaji dle přání klienta … 1080,- korun českých s DPH + poštovné. Kdo umí-umí.