Malé srovnání z autoservisů

aneb výměny olejů lepší a horší…některé však docela tragické…

V návazností na dřívější příspěvek pár obrázků “z terénu”. Vše jsou autorizované, značkové servisy s patřičnými hodinovými sazbami, kde litr oleje “long life” účtují i 700 korun + DPH. O to horší jsou občas výsledky… Pozitivní na všem je to, že mnohde, kde jsme nebyli spokojeni a dali jsme výhradu zřetelně najevo, se při příští návštěvě situace změnila k lepšímu.

 [singlepic id=11 w=320 h=240 float=]

Po vytknutí a provedení pozdější výměny na srovnatelné motorizaci a km proběhu…Obrázek vlevo je zcela bez výhrad, vpravo  stav po předchozí výměně s důraznou výtkou…tady je výměna provedena špatně, nedbale.

 

[singlepic id=13 w=320 h=240 float=]

Nejhorší zjištěná  výměna- nevýměna  oleje, na základě odebrání vzorku a rozboru v laboratoři je 40 % náplně původní, nevyměněné.

 

[singlepic id=12 w=320 h=240 float=]

Vlevo “kontrolní” kapková zkouška – dieselový Passat před výměnou tj. značně degradovaný olej, vpravo Peugeot po …řekněme “horší” výměně. V tomto servisu jsme poté zatím nebyli, ale snad na výtku nějak reagovali…

 

 [singlepic id=14 w=320 h=240 float=]

To není akátový a lesní med!

Vlevo čerstvý olej jako komparační vzorek pro laboratoř, vpravo to, co bylo odebráno z motoru po údajné výměně…vozidlo popojelo maximálně tak ze zvedáku na parkoviště …