Reklamujeme!

0 Comments


Zřejmě v souvislosti z naší nejnovější mediální kampaní (dá-li se tak nazvat publikování zkušeností z českých autobazarů – vesměs negativních) se množí dotazy na možnost řešení již provedené špatné koupě ojetého vozidla.

Zájemce chtěl dokonce radu, co dělat, když „náhle prozřel“ a po třech letech od koupě zjistil, že má v garáži stočenku.

Zatím nemáme čas zřizovat rubriky typu FAQ neboli „nejčastější otázky“, takže v této chvíli jen pár nejdůležitějších připomínek.


Lhůty k uplatnění možných nároků z vad použité věci (u věcí použitých tj. i ojetého vozu často nesprávně, nicméně srozumitelně „reklamace“) jsou tu od toho, aby chránily i vás.

Představte si situaci, že někomu prodáte použitou věc (třeba pračku, televizi…) a kupující bude po vás po několika letech požadovat slevu či vám zcela opotřebený předmět koupě bude chtít vracet, neboť třeba „nesplnil jeho představy“ či „byl uveden v omyl“ protože třeba pračka nemá nějakou náhle požadovanou funkci…

Často mylně vykládaná šestiměsiční lhůta, kdy se jakoby předpokládá, že event. vada byla u předmětu koupě již v okamžiku prodeje neplatí u použité věci.


I v tomto případě byste u ojetého vozu museli prokázat, že


  • jde o vadu, nikoliv o běžné opořebení
  • vada byla přítomna už v okamžiku prodeje


Obecně platná lhůta, ve které můžete uplatňovat nějaké nároky (např. slevu,bezplatnou opravu …) je při nákupu od fyzické osoby (občana, bez IČO) 6 měsíců a lze ji smluvně prodloužit (kdo by to však dobrovolně dělal?)

Při koupi od osoby s IČO (autobazar, firma) máte coby občan (kupujete-li mimo svoje IČO) obecně lhůtu k uplatnění nároků 24 měsíců od koupě a tuto lhůtu nelze (ani smluvně) zkrátit pod 12 měsíců.

Do této chvíle jsme se bavili o ujednáních dle zákoníku občanského.

Zejména u podnikatelských subjektů jsou však kupní smlouvy formulovány dle zákoníku obchodního, kde můžete rovnou zapomenout na jakékoliv výše uvedené lhůty, vše se tam odvíjí od formulace, že předmět koupě „měl v době prodeje vlastnosti obvyklé“.


V těchto záležitostech mají často nejasno i advokátní kanceláře. V případě potřeby event. dotaz na konkrétní případ rádi zodpovíme.

Po zkušenostech z minula, kdy jsme často fungovali jako „bezplatná poradna“ jsme museli přistoupit k úpravě této činnosti.

Váš dotaz analyzujeme a řekneme vám (zdarma) stanovisko, zda případ je či není řešitelný.

Zpracování konkrétního návrhu dalšího postupu (pokud shledáme, že případ má řešení) však již je placenou službou.

Nicméně můžeme konstatovat, že problém vad a odpovědnosti za vady ovládáme a s vaším problémem umíme „pohnout“ často rychleji a lépe (ba i levněji) než mnohé advokátní kanceláře.

Twitter @nehody

https://t.co/8tiUGkyWMk Lze jen souhlasit. Z celkové "dikce" webu je však indikace "odkud vítr fouká" poměrně zjev… https://t.co/tdUShXIh1e
h J R
Tuto podivnou a nesmyslnou věc naleznete bohužel v autech stále častěji... https://t.co/uM2uK2rdUB
h J R
I takového "frajera" můžete na cestách potkat. https://t.co/53nzGeLpzr
h J R
Precizní zvládnutí motocyklu... https://t.co/uuEE1VksTl
h J R
Bruselská organizace dala facku Bruselu, diesel vyšel z testu čistý jako elektromobil - https://t.co/mT0UDBs5Ok
h J R
Máme tu ovšem i případy, kdy si problém s vozidlem způsobil kupující sám a prodejce na tom nenesl žádnou vinu... Ka… https://t.co/O975RnOVvC
h J R
Bazarista prodal auto s vadou motoru o které musel vědět, klientka si nenechala líbit a dbala našich rad. Klientc… https://t.co/6Eb7hnURzR
h J R
"Ukázkový" manévr na D11..na flastr jsou tam minimálně dva 🤔 https://t.co/4mPCdVRzYS
h J R
Lehce "rozpitvaný" Kodiaq. Krásná práce! https://t.co/k8XX6kfSs8
h J R

RSS RSS kanál obsahu

Umístění diagnostického konektoru

Dnes už si bez alespoň základního načtení paměti závad při prohlídce ojetiny ani "neškrtnete".

U většiny vozidel známe umístění standardního diagnostického konektoru tzv. "zpaměti", u vozidel která nevidíme denně můžeme chvíli bádat...

Abychom zamezili pracnému hledání Googlem které mnohdy nikam nevede (odkazy na nesmyslné debaty, kde se dočtete "známy mi povedal, že..." ), uvádíme občas umístění jednak na twitterovém účtu pod hashtagy #OBD_konektor #OBDkonektor a můžete také použít tohoto odkazu

V nouzi nejvyšší použijte mobilní aplikaci

Díky obdfacile.com

Kde najít VIN vozidla?

Samozřejmě, nejsnáze dohledatelné místo je tzv. “pomocný VIN” v okénku čelního skla.

Nicméně s výjimkou vozidel pro americký trh musí být VIN ještě na dalších místech a zajímat nás bude zejména RAŽBA VIN KÓDU v karoserii.

Jako dobrá pomůcka v případě pochybností poslouží polská webová stránka

www.kde-je-vin.com

Tam avizovaná aplikace pro Android se nám nejevila úplně čerstvá, vzhledem k poslední aktualizaci v roce 2017 a tak jsme ji po základním vyzkoušení vrátili zpět do obchodu Google Play. Klidně za ni zaplatíme i více, než těch 39,- Kč ale chceme vidět, že je dále vyvíjena.