Pár poznámek k prověření ojetiny

0 Comments


V poslední době došlo k několika nedorozuměním, kdy klienti nepochopili podmínky smluvní a zejména finanční, týkající se výběru a prověření ojetého vozidla. Srozumitelný ceník za tyto služby  je na webových stránkách http://www.autoaz.cz – přesto však považujeme za nutné věci tam uvedené ještě zopakovat.

Cena za prověření vozidla je minimálně 2490,-Kč (standartně 1,9 % z ceny vozu a horní limit 7990,-Kč u velmi drahých vozidel)  a neobsahuje cestovné. To činí  obecně 9 Kč/km počítáno z centra Brna či Prahy, podle toho, co je pro klienta levnější. Např. tedy  Brno-Olomouc a zpět  cca 80 x 2 x 9 tedy 1440 Kč k ceně prohlídky. V odůvodněných případech např. stálých klientů či opakované prohlídky více vozidel se lze dohodnout na ceně smluvní.

 Sami jistě uznáte, že jet např. z Brna do Ostravy na prohlídku vozidla za uvedenou sumu  a strávit na cestě a v bazaru v podstatě celý den s nájezdem kolem 360 km při ceně PHM atakující 40 Kč/litr by  2490,- byla cena…no dejme tomu “dumpingová”. Srovnejte si, prosím, naši cenovou úroveň např. s tím, co vás bude stát návštěva jakéhokoliv řemeslníka ve vašem domě či bytě. O tom, kolik po vás bude chtít jakýkoliv advokát za konzultaci či řešení vašeho právního problému ani nemluvě.

Na prověření vozidla vyžadujeme vždy zálohu, většinou 3000 korun.

Nepožadujte po nás práci bez této zálohy,už její poskytnutí svědčí o tom, že jste srozuměni s tím, že za kvalitní služby se běžně platí a nijak “po českém způsobu” nechytračíte – abyste se pak mohli pochlubit, jak jste něco získali tzv. “zadarmo”.

Jsou to možná tvrdá slova, ale v mnoha případech se setkáváme s různými klienty, každý má tu pomyslnou “laťku”  férového jednání prostě nastavenou jinak.

Částečné prověření bazarního vozidla na dálku, bez fyzické kontroly se zaměřením na ověření údajů v servisní knížce vozidla a validací či zjištění rozporu  uváděného počtu ujetých km  děláme vyjímečně a to vždy za standartní poplatek 1500 Kč předem na základě předfaktury, kterou vám rádi vystavíme. Toto předchozí ověření je však vždy  součástí naší komplexní služby “prověření ojetého vozidla před koupí”.

Snad jsou nyní tyto věci dostatečně vysvětleny. V případě nutnosti je s vámi rádi zkonzultujeme telefonicky.

Twitter @nehody

Nic se takto "nesčítá",to je vidět, že pán nedával pozor ve škole. Jinak by mě zajímalo těch jeho 45,3 gé, jak to… https://t.co/CpTVShYh3V
h J R
Tohle je furt dokola. Dodávkář, bez tachografu, sirky pod víčky...☹️✝️ https://t.co/xPBeDShDtM
h J R
Peugeot Boxer 3,0 HDI po nárazu do zadní části návěsu před ním na D1. Tzv. "štípač km" - s tímhle nemusí jezdit… https://t.co/905mCtJLu6
h J R
Práce znalce by měla obsahovat i rizikové příplatky. 350 Kč/h... https://t.co/pZ6uJsO5pX
h J R
RT @kunc_zidenice: Neumíme postavit dálnici na Vídeň. Tak jezdíme po staré silnici. Na té se poškodí most. Neumíme jej opravit. Tak tam dám…
h J R

RSS RSS kanál obsahu

Umístění diagnostického konektoru

Dnes už si bez alespoň základního načtení paměti závad při prohlídce ojetiny ani "neškrtnete".

U většiny vozidel známe umístění standardního diagnostického konektoru tzv. "zpaměti", u vozidel která nevidíme denně můžeme chvíli bádat...

Abychom zamezili pracnému hledání Googlem které mnohdy nikam nevede (odkazy na nesmyslné debaty, kde se dočtete "známy mi povedal, že..." ), uvádíme občas umístění jednak na twitterovém účtu pod hashtagy #OBD_konektor #OBDkonektor a můžete také použít tohoto odkazu

V nouzi nejvyšší použijte mobilní aplikaci

Díky obdfacile.com

Kde najít VIN vozidla?

Samozřejmě, nejsnáze dohledatelné místo je tzv. “pomocný VIN” v okénku čelního skla.

Nicméně s výjimkou vozidel pro americký trh musí být VIN ještě na dalších místech a zajímat nás bude zejména RAŽBA VIN KÓDU v karoserii.

Jako dobrá pomůcka v případě pochybností poslouží polská webová stránka

www.kde-je-vin.com

Tam avizovaná aplikace pro Android se nám nejevila úplně čerstvá, vzhledem k poslední aktualizaci v roce 2017 a tak jsme ji po základním vyzkoušení vrátili zpět do obchodu Google Play. Klidně za ni zaplatíme i více, než těch 39,- Kč ale chceme vidět, že je dále vyvíjena.