Jak s nepojištěným vozidlem?

Každé vozidlo, které je na vás  registrováno v centrálním registru  vozidel v ČR musí mít uzavřeno (a zaplaceno) povinné pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel (tzv. “povinné ručen픨) Vyjímka je při uložení registračních značek tzv. “do depozita” na příslušném úřadě…

V poslední době se množí dotazy “Co mám dělat, když jsem dostal výzvu k zaplacení x-tisíc Kč do garančního fondu České kanceláře pojistitelů?”

Pokud jste zanedbali svoje povinnosti a je na vás v registru stále zapsané vozidlo, které jste např. dříve prodali a neodhlásili, protože vám nový majitel řekl, že “všechno sám zařídí”, pak máte docela problém a ten bude o to horší, nemáte-li v ruce např. podepsanou a řádně datovanou  PÍSEMNOU kupní smlouvu.

Kolik po vás může ČKP chtít?

U osobního vozidla do 1850 cm3 50 Kč a nad 1850 cm3 70 Kč a to za každý den, po který nebylo vozidlo pojištěno!

Snadno tedy zjistíte, že půl roku nepojištěná stará Felicie se vám prodraží o cca 9 tisíc a nepočítejte s tím, že by si toho ČKP všimlo (ať už je důvod jakýkoliv) dříve, než za rok…18 tisíc ta Felicie hodnotu mnohdy ani nemá…

Tyto případy snad ani řešit nechceme (tedy, jde spíše o to, že jejich vyřešení by s námi postižení zájemci rádi jen zdarma prokonzultovali, aby zjistili “jak z toho ven” )-  a my nemůžeme suplovat nějakou “poradnu zdarma”.

Vše potřebné najdete na webu České kanceláře pojistitelů

http://www.bezpojisteni.cz

kde je i infolinka, na které vám konkrétní dotazy zodpoví.

Pokud jste ovšem vozidlo “papírově” vlastnili, neodhlásili a nebylo pojištěno, pak vás  stejně zaplacení nemalého příspěvku do garančního fondu nemine.

Závěrečná poznámka:   K reakci na tuto výzvu máte 30 dní od jejího doručení.

 

2 komentáře: „Jak s nepojištěným vozidlem?“
  1. Jezdit nepojišteným vozidlem je obrovský risk a nevím jak to může majitel dopustit. Třeba způsobí nehodu a bude splácet do konce života…lidi jsou někdy blázni. Když nemám na pojistné, dám auto do depozitu a nejezdím. I když teď když je na netu tolik těch srovnávačů každý si najde nějaké levné ručení, třeba u Slavie, Triglavu…Stačí jenom pohledat.

  2. Jde spíše o tzv. “zapomenutá” vozidla, která lidé už dávno nepoužívají, jsou dávno rozebraná či prodaná za pětistovku stylem “Franto, tady máš od toho papíry a známe se, nemá smysl to přepisovat…” Franta se pak někam ztratí – odstěhuje, zemře…a na skutečnost, že v registru je stále záznam na původního vlastníka dotyčný zapomene.
    O náprava tohoto stavu je pak obtížná, téměř nemožná!

    P.S. Jsme rádi, že nás čtou i prodejci pojistek.

Komentáře nejsou povoleny.