“Lovci lebek”

Možná jste to už zažili – dopravní nehoda, ťukanec v křižovatce nebo na parkovišti..Než se vzpamatujete, ejhle, kde se vzal tu se vzal…hodný pán v pomalovaném autíčku s oranžovým majáčkem a nabízí pomoc a dokonce zdarma! V tu chvíli vám ani nedojde, jak se o vás asi dozvěděl a ve stressu jste rádi, že vám někdo pomůže. Kde to mám podepsat? A vážně mi půjčíte náhradní vůz? A zadarmo?

Výborně.

Až vám po několika měsících příjde od soudu dopis, že máte např. doplatit rozdíl  mezi tím, co zaplatila pojišťovna viníka nehody za opravu vašeho vozu a služby související s likvidací pojistné události a tím, co “silniční andělé” vyčíslili a požadují, moc se nedivte. Zažalovala vás totiž právě tato “nehodová služba”! (Podobnost názvu je čistě náhodná)

Pojišťovnám již došla trpělivost a odmítají plnit nejen předražené faktury za opravy vozidel, provedených díly z Polska či vrakoviště a účtované jako originální, které jsou montovány v areálech bývalých JZD. Taktéž už mají  v ruce nástroje je stanovení reálné částky za zapůjčení náhradního vozidla a vězte, že za Fabii HTP opravdu není reálné půjčovné 2000 Kč/den…

Této problematice se věnuje tento  článek v Lidovkách  

Zde je jeho doslovný přepis v pdf, kdyby se odkaz změnil nebo přestal být funkční.

 

Jak se bránit?

Předem se podívejte, kde máte smlouvu o své pojistce vozu. V autě mějte telefonní číslo na asistenční linku vaší pojišťovny – většina z nich dává plastovou kartičku, kterou mějte v autě tak, abyste o ní věděli.

Pokud dojde k nehodě, asertivně odmítněte ty “hodné chlapce, co jedou náhodou kolem”. Může se dokonce stát, že s vámi budou následně komunikovat  poněkud neuctivě. Nic jim nepodepisujte.

Poté, co vyřešíte nejdůležitější věci tj. ošetření event. zraněných či přivolání policejní hlídky, volejte vaši pojišťovnu a dbejte instrukcí operátorky na lince. Ta vám zajistí veškerou další péči.

Pokud máte pocit, že vás pojišťovna ošidila, že vám neoprávněně krátila plnění a že nebylo vše podle vašich představ, pak s vámi rádi váš problém probereme. Problematiku škod, ceny oprav a další věci docela  ovládáme. Prvotní konzultace je zdarma, poté vám navrhneme postup a po dohodě se do případu třeba pustíme. Seriózně, slušně, odborně.