Rok 2024

První májový příspěvek  tak trochu v duchu sci-fi. Jen aby se brzy neblížilo realitě. Kdo z vás četl Orwella a jeho “1984”  bude už tušit…
Konečně mohl přejít 2024 silnici i širokou cyklotrasu, která vedla podél ní a jíž dříve říkali magistrála. V řídkých chvílích volna pozoroval z okna kanceláře, jak po ní jednou za hodinu projede cyklista.
„Vlastně bych měl zajít na magistrát a nechat si prodloužit platnost chodeckého průkazu,“ napadlo ho.
Pět let uplynulo jako voda.
Propadnout si ho mohli dovolit jen důchodci, kteří neopouštěli byt.
 
Minul věznici a blížil se k parkovacímu domu.
Při pohledu na zamřížovaná okna ho napadlo, že možná zrovna sem zavřeli D-Fense a doktora Berana. Oba podporovali individuální automobilovou dopravu a oba se marně snažili bojovat proti policejní mašinérii.
Nakonec jeden z nich dostal dvacet let a druhý doživotí.
Snílci.
Dneska za porušení předpisů odpovídá vždycky majitel vozidla, ať je to elektromobil nebo kolo. A obj ektivní odpovědnost se týká i chodců – pirátů, už před lety to tak zavedl předseda vlády Huml.
Dneska se už nikdo nevymlouvá a všichni platí. Teda kromě policajtů, nad nimiž drží ochrannou ruku ministr vnitra Tržil. Ti můžou všechno a jejich svědectví je nad zákon. Taky jsou jediní, kdo ještě smí jezdit auty na benzín bez omezovače rychlosti na 65 kilometrů za hodinu a bez e-callu, který nepřetržitě sleduje, zda řidič nepáchá přestupky.
 
Winstonovi spadla na zátylek sněhová vločka. Ohrnul si límec kabátu a přidal do kroku. V garážích na něj čeká elektromobil. Po půl roce se dočkal a bude ho mít na celý víkend. Pořadníky byly dlouhé, soukromé vlastnictví motorových dopravních prostředků se zakazovalo a jediná možnost, jak si zajezdit, se jmenovala Car Sharing. Znamenalo to vyplnit stoh formulářů a obrnit se trpělivostí, než magistrát udělí povolení. Winston tentokrát zalhal, že potřebuje odvézt lednici do sběrného dvora. Ve skutečnosti si chtěl vychutnat zakázané ovoce – pocit z jízdy jen tak pro radost. Jen aby se to nikdo nedozvěděl! Finančák by Winstonovi napařil daň z uhlíkové stopy. A 90 % z platu dolů by Winston sakra pocítil.
Celý článek  ZDE