Jeden den v “Das Welt Auto”

0 komentářů

Obchodní název “Das Welt Auto” vzbuzuje představu něčeho špičkově připraveného a prověřeného.
Budí to důvěru už názvem, protože “Němci jsou přece takoví pünktlich” a “Němec nešetří na servisu a mají tam pěkné silnice”.
Naše zkušenost je bohužel taková, že je to úplně stejný či podobný autobazar jako 90 % jiných – jen s vyššími cenami za nabízená ojetá auta.
Už skutečnost, že v inzerci neuvádějí VIN (pravděpodobně se shlédli v Triple A či jejich údajném “rivalovi” Auto ESA) není příliš příjemná – musíte hned někam volat a domáhat se doplnění VINu už v první fázi ověřování nabídky.


Klient poptává (po naší drobné úvodní korekci) vůz Škoda Superb cca 4-5 let jetý za cenu do 400 000.
Reálný požadavek, po vyloučení cenových extrémů výrazně odlišných od cenového půměru nabídek jsme se vypravili do jednoho brněnského “dasweltu” pro Superba více než pětiletého s cenou blížící se limitu.
Víme, že drobná korekce ceny je vždy možná a tak- proč nezkusit vozidlo prověřit více!
Po telefonu jsme byli ujištěni, že na autě byl proveden veškerý předepsaný servis a nikdy nebylo poškozené…

Vozidlo jsme zahlédli na prodejní ploše a prodejce nám je ochotně otevřel a nechal od něj klíčky respektive dva dálkové ovladače na kroužku.
A tak jsme se podívali Superbu trochu na zuby.
Zjištění, že je olakovaný přední blatník a dveře spolujezdce nás nechává zcela chladnými.
Je to prostě ojetý vůz.
Co nás už trochu zneklidní, je zřetelně provedená oprava zadní části – příčník navazující na dno zavazadlového prostoru nese stopy opravy po najetí na zadní nárazník.
Podobnou věc však najdete u 50 % Škodovek, takže jsme pořád v klidu.
Posléze zjistíme, že brzdové kotouče jsou zralé na výměnu spolu s obložením předním i zadním.
Ano, je to “spotřebák”, ale nový majitel to bude muset hned po koupi vyřešit.
Jen tohle je (velmi střízlivě) 10 tisíc.
Když k tomu přibereme svítící nápis na palubní desce “Service jetzt”, “přejetý” interval olejového servisu a zjištění o předchozím poškození a dáme do souvislosti s cenovkou, máme za to, že nějaká úprava ceny by nebyla špatná.
Komplet brzdy, olej, filtry…patnáct tisíc to bude hned po koupi!
Střízlivý odhad praví, že cifra cca 380 tisíc by byla zajímavá pro obě strany. Proto navrhneme (po dohodě s klientem) částku k jednání jako nabídku klienta 370 tisíc.
V duchu předpokládáme, že po nějakém dohadování bychom se mohli “potkat” někde na 380 až 385 tis. – a to už by šlo!
Očekáváme nějakou výzvu typu “pojďme se na to chvíli posadit a uvidíme, co se dá dělat“.
Prodejce, který při zkušební jízdě takřka nepromluvil a který se tváří víceméně znuděně pravil:
“A to jako chcete, abych vám dal slevu pětadvacet tisíc?”
“Ne, to je zatím nabídka k jednání z klientovy strany.”
“Hmmm, maximálně pět..”

Asi pět vteřin rozvažování u klienta a reakce “Tak to tedy děkujeme a nashledanou..”

Takže akce “Superb” bude nejspíš pokračovat – ale už u jiného prodejce.
Kde je to tzv. “korporát” s měsíční mzdou prodejců v zaměstnaneckém poměru s event. drobnou provizí z prodeje to nemusí příliš fungovat.

Twitter @nehody

- August 8, 2020

V pohodě. Taťka mu koupil okruh, koupí mu jistě i dakarský tým 😂 https://t.co/NIsPZXc6qL
h J R

- August 8, 2020

Napětím nebudeme snad ani dýchat! 🤣 Dálniční e-známky na poště i na pumpě. Tendr vyhrála Česká pošta a Čepro https://t.co/6phEeYti10 via @iDNEScz
h J R

- August 8, 2020

Ze #SvětMotorů se bohužel stává takové bulvární motoristické AHA! Pokud tedy nemusíte nutně vědět jaký Lincoln si nechal přivézt Anthony Denny či jakým vozem jezdí Marek Ztracený, sáhněte po jiném periodiku. Občasné tématicky zaměřené "speciály' SM pořád stojí za zájem. https://t.co/ZjP1LsrVvp
h J R

- August 7, 2020

Polák nezná strach! VIDEO: Polský kamion nezpomalí ani úzký levý pruh na rozkopané D1 - https://t.co/qVbFYnHBSA - https://t.co/m7qHZNs5CD
h J R
h J R

- August 3, 2020

Každá doba má svoje náboženské symboly...🤗 https://t.co/M8uSC3N4wC
h J R

- August 2, 2020

Některé věci prostě NEPOCHOPÍME a ani je chápat nechceme! Třeba stočení tachometru o hodnotu málo převyšující 10 https://t.co/slLbL3tMR9. Chytrák řekne "je to jen číslo na tachometru" - my říkáme JE TO PODVOD! V tomto případě otázka zní spíše proč tak někdo vůbec učinil...🤔 https://t.co/tT7G3iQwjv
h J R

- August 2, 2020

V těch místech jsou ony "důvody" celkem známé - silnice se vine lesem a mnozí zatáčky tzv. "řezají"- většinou to vyjde, tentokrát to zjevně nevyšlo. https://t.co/KbW8AzX4py
h J R

- August 1, 2020

b) zavolat 158 a nejbližší hlídka vám ráda "přikryje záda" s majákem, pokud opravdu chcete kolo vyměnit sami Jinak se hlásíte o cenu Charlese Darwina! Kamion na dálnici u Brna srazil muže u odstaveného vozu - https://t.co/JDlHVu3Xc1 (2/2)
h J R

- August 1, 2020

Nikdy, opravdu NIKDY nezkoušejte měnit kolo na dálnici ani v "obyčejném" odstavném pruhu, natož pak ve stoupacím! Řešení: zastavit, zajistit a označit vozidlo, okamžitě ven a za svodidla a) zavolat asistenci pojišťovny (1/2)
h J R

RSS RSS kanál obsahu

Umístění diagnostického konektoru

Dnes už si bez alespoň základního načtení paměti závad při prohlídce ojetiny ani "neškrtnete".

U většiny vozidel známe umístění standardního diagnostického konektoru tzv. "zpaměti", u vozidel která nevidíme denně můžeme chvíli bádat...

Abychom zamezili pracnému hledání Googlem které mnohdy nikam nevede (odkazy na nesmyslné debaty, kde se dočtete "známy mi povedal, že..." ), uvádíme občas umístění jednak na twitterovém účtu pod hashtagy #OBD_konektor #OBDkonektor a můžete také použít tohoto odkazu

V nouzi nejvyšší použijte mobilní aplikaci

Díky obdfacile.com

Kde najít VIN vozidla?

Samozřejmě, nejsnáze dohledatelné místo je tzv. “pomocný VIN” v okénku čelního skla.

Nicméně s výjimkou vozidel pro americký trh musí být VIN ještě na dalších místech a zajímat nás bude zejména RAŽBA VIN KÓDU v karoserii.

Jako dobrá pomůcka v případě pochybností poslouží polská webová stránka

www.kde-je-vin.com

Tam avizovaná aplikace pro Android se nám nejevila úplně čerstvá, vzhledem k poslední aktualizaci v roce 2017 a tak jsme ji po základním vyzkoušení vrátili zpět do obchodu Google Play. Klidně za ni zaplatíme i více, než těch 39,- Kč ale chceme vidět, že je dále vyvíjena.