Jeden den v “Das Welt Auto”

0 komentářů

Obchodní název “Das Welt Auto” vzbuzuje představu něčeho špičkově připraveného a prověřeného.
Budí to důvěru už názvem, protože “Němci jsou přece takoví pünktlich” a “Němec nešetří na servisu a mají tam pěkné silnice”.
Naše zkušenost je bohužel taková, že je to úplně stejný či podobný autobazar jako 90 % jiných – jen s vyššími cenami za nabízená ojetá auta.
Už skutečnost, že v inzerci neuvádějí VIN (pravděpodobně se shlédli v Triple A či jejich údajném “rivalovi” Auto ESA) není příliš příjemná – musíte hned někam volat a domáhat se doplnění VINu už v první fázi ověřování nabídky.


Klient poptává (po naší drobné úvodní korekci) vůz Škoda Superb cca 4-5 let jetý za cenu do 400 000.
Reálný požadavek, po vyloučení cenových extrémů výrazně odlišných od cenového půměru nabídek jsme se vypravili do jednoho brněnského “dasweltu” pro Superba více než pětiletého s cenou blížící se limitu.
Víme, že drobná korekce ceny je vždy možná a tak- proč nezkusit vozidlo prověřit více!
Po telefonu jsme byli ujištěni, že na autě byl proveden veškerý předepsaný servis a nikdy nebylo poškozené…

Vozidlo jsme zahlédli na prodejní ploše a prodejce nám je ochotně otevřel a nechal od něj klíčky respektive dva dálkové ovladače na kroužku.
A tak jsme se podívali Superbu trochu na zuby.
Zjištění, že je olakovaný přední blatník a dveře spolujezdce nás nechává zcela chladnými.
Je to prostě ojetý vůz.
Co nás už trochu zneklidní, je zřetelně provedená oprava zadní části – příčník navazující na dno zavazadlového prostoru nese stopy opravy po najetí na zadní nárazník.
Podobnou věc však najdete u 50 % Škodovek, takže jsme pořád v klidu.
Posléze zjistíme, že brzdové kotouče jsou zralé na výměnu spolu s obložením předním i zadním.
Ano, je to “spotřebák”, ale nový majitel to bude muset hned po koupi vyřešit.
Jen tohle je (velmi střízlivě) 10 tisíc.
Když k tomu přibereme svítící nápis na palubní desce “Service jetzt”, “přejetý” interval olejového servisu a zjištění o předchozím poškození a dáme do souvislosti s cenovkou, máme za to, že nějaká úprava ceny by nebyla špatná.
Komplet brzdy, olej, filtry…patnáct tisíc to bude hned po koupi!
Střízlivý odhad praví, že cifra cca 380 tisíc by byla zajímavá pro obě strany. Proto navrhneme (po dohodě s klientem) částku k jednání jako nabídku klienta 370 tisíc.
V duchu předpokládáme, že po nějakém dohadování bychom se mohli “potkat” někde na 380 až 385 tis. – a to už by šlo!
Očekáváme nějakou výzvu typu “pojďme se na to chvíli posadit a uvidíme, co se dá dělat“.
Prodejce, který při zkušební jízdě takřka nepromluvil a který se tváří víceméně znuděně pravil:
“A to jako chcete, abych vám dal slevu pětadvacet tisíc?”
“Ne, to je zatím nabídka k jednání z klientovy strany.”
“Hmmm, maximálně pět..”

Asi pět vteřin rozvažování u klienta a reakce “Tak to tedy děkujeme a nashledanou..”

Takže akce “Superb” bude nejspíš pokračovat – ale už u jiného prodejce.
Kde je to tzv. “korporát” s měsíční mzdou prodejců v zaměstnaneckém poměru s event. drobnou provizí z prodeje to nemusí příliš fungovat.

Twitter @nehody

- October 19, 2020

"Když voni ti Němci jsou takoví pinktlich a vůbec nešetří na servise a ty silnice tam mají hezký..." Normálně viděli "hejla", tak ho oškubali. Nepředpokládali, že z Protektorátu může někdo něco reklamovat 🤣
h J R

- October 19, 2020

"Auto z Rajchu" 😘 https://t.co/b29Dqj66Dt Jinak ale...cca 3letý VW Transporter 2,0 TDI s nižším stavem km za 630 k CZK nemusíte kupovat v Německu, zvláště když o autech nic nevíte a domlouváte se tam prostřednictvím kamaráda - tlumočníka.
h J R

- October 19, 2020

Černé ovce — Česká televize https://t.co/bDYSJlge8V
h J R

- October 19, 2020

Je to hodně slov k přečtení a musí se u toho trochu myslet. V zemi, kde vrcholem "magie" je excelový "matematický model" nejspíš marný pokus o osvětu. https://t.co/fQ9aQ4HAnN
h J R

- October 19, 2020

Od středy roušky i v autech s cizími. Taktéž " v zastavěné oblasti" při nemožnosti udržet odstup od ostatních od 2 metrů. Lze jen říct, že pokud si některé skupiny občanů pletou základní pojmy, plukovník @profesorPrymula bude "utahovat šrouby". Nenahrávejte gumákovi zbytečně!
h J R

- October 19, 2020

Sabina Slonková: Řídit stát podle excelu. Protože nepracujeme https://t.co/PBGrU0Kpib via @SeznamZpravy
h J R

- October 19, 2020

Diagnostiku děláme jinak než Kája Čížek 😂 Diagnostika | Autobazar Monte Karlo | Televize Seznam - https://t.co/UyeulF2Aem https://t.co/hqNRiFx8st
h J R

- October 19, 2020

@ManipulatoriCz: Lístky na jídlo jako důkaz pozitivity na COVID? I to je někdo schopný sdílet... https://t.co/f2UPMqYebM
h J R

- October 19, 2020

Nový kousek od proklínaného a dehonestovaného @RESPILON První mám už od jara a pořád "v akci",spokojenost. Produkty "asociace" pana Kůse a zjevně rozvětvené rodiny nechci už kvůli jejich vytrvalé masáži na sítích...🤔 https://t.co/HK8mBvHbUI
h J R

RSS RSS kanál obsahu

Umístění diagnostického konektoru

Dnes už si bez alespoň základního načtení paměti závad při prohlídce ojetiny ani "neškrtnete".

U většiny vozidel známe umístění standardního diagnostického konektoru tzv. "zpaměti", u vozidel která nevidíme denně můžeme chvíli bádat...

Abychom zamezili pracnému hledání Googlem které mnohdy nikam nevede (odkazy na nesmyslné debaty, kde se dočtete "známy mi povedal, že..." ), uvádíme občas umístění jednak na twitterovém účtu pod hashtagy #OBD_konektor #OBDkonektor a můžete také použít tohoto odkazu

V nouzi nejvyšší použijte mobilní aplikaci

Díky obdfacile.com

Kde najít VIN vozidla?

Samozřejmě, nejsnáze dohledatelné místo je tzv. “pomocný VIN” v okénku čelního skla.

Nicméně s výjimkou vozidel pro americký trh musí být VIN ještě na dalších místech a zajímat nás bude zejména RAŽBA VIN KÓDU v karoserii.

Jako dobrá pomůcka v případě pochybností poslouží polská webová stránka

www.kde-je-vin.com

Tam avizovaná aplikace pro Android se nám nejevila úplně čerstvá, vzhledem k poslední aktualizaci v roce 2017 a tak jsme ji po základním vyzkoušení vrátili zpět do obchodu Google Play. Klidně za ni zaplatíme i více, než těch 39,- Kč ale chceme vidět, že je dále vyvíjena.