Nesouvislá úvaha na několik témat

0 komentářů

Nejsme tak bohatí, abychom mohli kupovat levné věci

O pravdivosti tohoto rčení asi nelze pochybovat, byť pojem “levný” či “drahý” nelze přesněji specifikovat.
Praktické zkušenosti z některých případů z poslední doby dávají jednoznačně za pravdu, že zakoupení slušného a ještě na nějakou dobu použitelného ojetého vozidla za 10 % ceny vozu nového je spíše zbožným přáním, případně zřetelnou naivitou kupujícího.
Někdo se alespoň předem zeptá, někdo rovnou koupí.
Výsledek je rozdílný.
Případ č. 1 : Klient měl požadavek na kontrolu VW Touareg 2,5 TDI ročník 2003-2004 za inzerovanou cenu 105 000,- Kč. Hned zpočátku jsme konstatovali, že použitelné vozidlo v této ceně koupit nelze, respektive bude to jen “kasička na peníze”.
I přesto klient na kontrole trval.
Šlo opravdu o již značně “vybydlený” exemplář s téměř 300 000 km se zjevně nefunkčním turbodmychadlem, problémy se systémem ABS, s nefukčním ovládáním režimu 4 x 4 a dalšími “drobnostmi”.
Automatická převodovka Tiptronic již měla taky svoje lepší dny za sebou.
Velmi “skromný” odhad na nápravu jen vad námi zjištěných byl minimálně dalších 50 tisíc a to ještě mimo autorizovanou síť VW.

Nad rámec dohodnutých služeb (a zdarma) jsme již předem klientovi vytipovali další dva kandidáty s vědomím, že minimální cena takového vozidla musí ležet v relaci od cca 140 tis. Kč výše.
Následně jsme pak prověřili technický stav Touarega s o něco menším nájezdem, mnohem “chudší” výbavou, nicméně zcela funkčního a provozuschopného vozidla, které má před sebou ještě hezkých pár desítek tisíc km bezproblémového provozu.

Kožené sedačky či originální navigace (mnoho let neaktualizovaná) jsou chabou náplastí na motor bez výkonu či “načatou” automatickou převodovku…
Tady vše dopadlo (tuk, ťuk) nejspíše dobře.
Drobná “investice” zájemce před koupí dotyčnému ušetřila dost starostí i peněz.

Případ č. 2 KIA Sorento 2,5 CRDI ročník 2003 tj. první řada.

Zakoupeno bez byť základní prohlídky, více opotřebené vozidlo z Rakouska za cca 60 tis. Kč.
Za běžných okolností se podobnými skvělými nákupy už vůbec odmítáme zabývat, tyto poměrně časté případy svědčí mnohdy jen o naprosté naivitě kupujícího.
O pomoc nás zde však požádal jeden z partnerů z automobilové branže pro svého známého.


Následné zjištění:
pomineme-li silně opotřebenou spojku a v důsledku toho pak zhoršenou možnost řazení a a dále pak opotřebený hnací hřídel tzv. “kardan” s patřičnými zvukovými projevy, kde obojí jsou známky opotřebení provozem a zároveň obě chyby jsou jasně zjistitelné při běžné zkušební jízdě, pak větším problémem je zde zjištěná nefukčnost pohonu 4 x 4.

Toto starší korejské vozítko používá jakousi vlastní verzi pohonu 4×4, kdy pohon přední nápravy přiřazuje elektromagneticky ovládanou spojkou při prokluzu kol zadní nápravy. Jednoduše řečeno – až se mu chce, tak připne předek.
Na neznámou dobu, neznámo kdy, nelze to z místa řidiče ani nijak zapnout ručně (to až po “faceliftu” někdy v roce snad 07)
Jde o jakéhosi vzdáleného “prapředka” Haldexu a na životnost a spolehlivost tohoto asijského výtvoru bychom si nevsadili ani ten pověstný pětník.

Na zakoupeném vozidle systém tedy nefunguje.
Ono Sorento je tedy nyní reálně “dvoukolkou”, která sice skvěla “hrabe” zadními koly a může s ní na poli zábavně driftovat, ale na polní cestě či v lehčím terénu bude z pohledu průchodnosti úplně k ničemu.

Příslušný vadný díl – přední rozvodovka – je oceněna v ceníku KIA Motors platného od ledna 2019 na pouhých 170 tisíc Kč + DPH.
Zde nezbývá, než pokusit se sehnat použitý díl z vrakoviště, kde se občas objevují v relacích kolem 10 až 15 tis. Kč.

Jak se tomu dalo jednoduše zabránit?
Prostě nekupovat až podezřele lacinou ojetinu (tohle byl první varovný signál)
Taktéž stačilo při zkušební jízdě (kdy prý kupujícímu nebylo dovoleno řídit – to je druhý varovný signál) zajet kdekoliv na nezpevněný povrch (polní cesta, parkoviště vysypané štěrkem apod.), tam vystoupit a požádat o razantnější rozjezd s “prohrábnutím” kol.

Vše by bylo jasné na první pohled.

Konec hlášení v českém jazyce.

Twitter @nehody

- August 8, 2020

V pohodě. Taťka mu koupil okruh, koupí mu jistě i dakarský tým 😂 https://t.co/NIsPZXc6qL
h J R

- August 8, 2020

Napětím nebudeme snad ani dýchat! 🤣 Dálniční e-známky na poště i na pumpě. Tendr vyhrála Česká pošta a Čepro https://t.co/6phEeYti10 via @iDNEScz
h J R

- August 8, 2020

Ze #SvětMotorů se bohužel stává takové bulvární motoristické AHA! Pokud tedy nemusíte nutně vědět jaký Lincoln si nechal přivézt Anthony Denny či jakým vozem jezdí Marek Ztracený, sáhněte po jiném periodiku. Občasné tématicky zaměřené "speciály' SM pořád stojí za zájem. https://t.co/ZjP1LsrVvp
h J R

- August 7, 2020

Polák nezná strach! VIDEO: Polský kamion nezpomalí ani úzký levý pruh na rozkopané D1 - https://t.co/qVbFYnHBSA - https://t.co/m7qHZNs5CD
h J R
h J R

- August 3, 2020

Každá doba má svoje náboženské symboly...🤗 https://t.co/M8uSC3N4wC
h J R

- August 2, 2020

Některé věci prostě NEPOCHOPÍME a ani je chápat nechceme! Třeba stočení tachometru o hodnotu málo převyšující 10 https://t.co/slLbL3tMR9. Chytrák řekne "je to jen číslo na tachometru" - my říkáme JE TO PODVOD! V tomto případě otázka zní spíše proč tak někdo vůbec učinil...🤔 https://t.co/tT7G3iQwjv
h J R

- August 2, 2020

V těch místech jsou ony "důvody" celkem známé - silnice se vine lesem a mnozí zatáčky tzv. "řezají"- většinou to vyjde, tentokrát to zjevně nevyšlo. https://t.co/KbW8AzX4py
h J R

- August 1, 2020

b) zavolat 158 a nejbližší hlídka vám ráda "přikryje záda" s majákem, pokud opravdu chcete kolo vyměnit sami Jinak se hlásíte o cenu Charlese Darwina! Kamion na dálnici u Brna srazil muže u odstaveného vozu - https://t.co/JDlHVu3Xc1 (2/2)
h J R

- August 1, 2020

Nikdy, opravdu NIKDY nezkoušejte měnit kolo na dálnici ani v "obyčejném" odstavném pruhu, natož pak ve stoupacím! Řešení: zastavit, zajistit a označit vozidlo, okamžitě ven a za svodidla a) zavolat asistenci pojišťovny (1/2)
h J R

RSS RSS kanál obsahu

Umístění diagnostického konektoru

Dnes už si bez alespoň základního načtení paměti závad při prohlídce ojetiny ani "neškrtnete".

U většiny vozidel známe umístění standardního diagnostického konektoru tzv. "zpaměti", u vozidel která nevidíme denně můžeme chvíli bádat...

Abychom zamezili pracnému hledání Googlem které mnohdy nikam nevede (odkazy na nesmyslné debaty, kde se dočtete "známy mi povedal, že..." ), uvádíme občas umístění jednak na twitterovém účtu pod hashtagy #OBD_konektor #OBDkonektor a můžete také použít tohoto odkazu

V nouzi nejvyšší použijte mobilní aplikaci

Díky obdfacile.com

Kde najít VIN vozidla?

Samozřejmě, nejsnáze dohledatelné místo je tzv. “pomocný VIN” v okénku čelního skla.

Nicméně s výjimkou vozidel pro americký trh musí být VIN ještě na dalších místech a zajímat nás bude zejména RAŽBA VIN KÓDU v karoserii.

Jako dobrá pomůcka v případě pochybností poslouží polská webová stránka

www.kde-je-vin.com

Tam avizovaná aplikace pro Android se nám nejevila úplně čerstvá, vzhledem k poslední aktualizaci v roce 2017 a tak jsme ji po základním vyzkoušení vrátili zpět do obchodu Google Play. Klidně za ni zaplatíme i více, než těch 39,- Kč ale chceme vidět, že je dále vyvíjena.