Radili jsme, radili

0 komentářů

ale musíme tuto činnost zásadně přehodnotit a začít dělat jinak.

Když vám dva až tři lidé denně zavolají, že mají problém (chtěli by reklamovat zakoupené vozidlo, mají pocit, že jim pojišťovna vyplatila málo peněz za poškozené vozidlo apod.) a chcete lidem pomoci nebo je aspoň “nasměrovat” v dalším postupu, časem zjistíte, že jste věnovali hodiny a hodiny měsíčně lidem, kteří nejenže za odborné rady nezaplatili ani korunu, ale kteří vám mnohdy ani nepoděkovali.
Bohužel, vlivem kvanta nejrůznějších informací na internetu (často nevalné kvality) se mnoho lidí snaží získat validní informace k jejich problému samozřejmě zcela zdarma.
Máme pro to jisté pochopení a snažili jsme se to do této doby tolerovat, nyní jsme svůj přístup nuceni přehodnotit.

Zlomem, který to způsobil, byla mj. informace o návrhu možnosti “lékaře po telefonu”, kdy se mluví o tom, že zavoláte svému praktikovi či specialistovi se žádostí o konzultaci, ten s vámi probere možnosti řešení a poradí a za každých 15 minut takové konzultace nějakým komunikačním nástrojem (telefon, Skype apod) by mu příslušná zdravotní pojišťovna hradila 300,- Kč.
Nechceme samozřejmě srovnávat zdravotnické služby a služby jiné a vystavovat se tak kritice o “míchání jablek a hrušek”
, ale dospěli jsme k názoru, že i odborná konzultace byť “jenom” prostudování zaslaných materiálů a sdělení názoru na předložený problém vezme nějaký čas, který by někdo měl zaplatit.
Pokud radíme zdarma, připravujeme se tím o čas, který jsme mohli věnovat platícímu klientovi a to velmi často na úkor svého volného času.
A časový rámec každého z nás je omezen.

Jak to bude fungovat prakticky?

Počínaje prvním srpnem 2020 je základní úvodní konzultace vašeho případu či problému (telefonicky, mailem a podobnou elektronickou formou ) zpoplatněna velmi přijatelnou a takřka symbolickou částkou 400,- Kč s omezením rozsahu úvodní konzultace do jedné hodiny.
Pokud by tato úvodní konzultace vyžadovala dobu delší, bude její cena stanovena dohodou.
Obdobně by byla stanovena cena dohodou za konzultaci osobní.
Předem je nutno říct, že osobní konzultaci připouštíme jen v nezbytně nutných případech a její cena je několikanásobně vyšší, než konzultace ” na dálku”.

Co si pod tím představit?

Následující postup se vás samozřejmě netýká v případě, že chcete rovnou objednat např. ocenění vozidla či analýzu dopravní nehody a nevztahuje se na spolupracující partnery – např. advokátní kanceláře.

Zavoláte, že máte problém tohoto a tohoto druhu – dopravní nehoda, úhrada od pojišťovny za poškozené vozidlo, technický problém s vozidlem – chtěli byste je prodejci reklamovat a podobně.

Sdělíme vám po vyslechnutí základních informací, zda jde o problém, kterým jsme schopni se zabývat.
Pokud ano, vyzveme vás následně k zaslání základních informací, dostupné dokumentace atd.
Potud je naše komunikace pořád zdarma.
Jakmile od vás obdržíme nějaké vyžádané materiály, dostanete (obvykle obratem) na váš kontaktní mail či telefon PLATEBNÍ ODKAZ k úhradě poplatku za konzultaci.
Pomocí tohoto odkazu snadno a okamžitě uhradíte konzultační poplatek pomocí jakékoliv v tuzemsku běžné platební karty (tj. nejčastěji MasterCard či VISA)

Takto to bude vypadat: (tento informativní náhled není nijak funkční)


Vámi zaslanými materiály se budeme co nejrychleji zabývat, ovšem až poté, co od vás obdržíme platbu za konzultaci.
Reálně platba kartou trvá několik sekund.

Věříme, že toto opatření pochopíte.
Je nezbytné k tomu, abychom svoje služby mohli dále provozovat v odpovídající a garantované kvalitě a s přijatelnými dodacími termíny.

A malá drobnost na závěr:
Pokud následně dojde k vývoji a pokračování řešení vašeho problému tj. bude vyhotovena a vyúčtována nějaká finální práce – ať už znalecký posudek či jiný výstup (odborné vyjádření, konzultační zpráva, reklamační dopis…), uhrazený poplatek za úvodní konzultaci vám v plné výši ZAPOČTEME vůči celkově účtované ceně.

Twitter @nehody

- October 19, 2020

"Když voni ti Němci jsou takoví pinktlich a vůbec nešetří na servise a ty silnice tam mají hezký..." Normálně viděli "hejla", tak ho oškubali. Nepředpokládali, že z Protektorátu může někdo něco reklamovat 🤣
h J R

- October 19, 2020

"Auto z Rajchu" 😘 https://t.co/b29Dqj66Dt Jinak ale...cca 3letý VW Transporter 2,0 TDI s nižším stavem km za 630 k CZK nemusíte kupovat v Německu, zvláště když o autech nic nevíte a domlouváte se tam prostřednictvím kamaráda - tlumočníka.
h J R

- October 19, 2020

Černé ovce — Česká televize https://t.co/bDYSJlge8V
h J R

- October 19, 2020

Je to hodně slov k přečtení a musí se u toho trochu myslet. V zemi, kde vrcholem "magie" je excelový "matematický model" nejspíš marný pokus o osvětu. https://t.co/fQ9aQ4HAnN
h J R

- October 19, 2020

Od středy roušky i v autech s cizími. Taktéž " v zastavěné oblasti" při nemožnosti udržet odstup od ostatních od 2 metrů. Lze jen říct, že pokud si některé skupiny občanů pletou základní pojmy, plukovník @profesorPrymula bude "utahovat šrouby". Nenahrávejte gumákovi zbytečně!
h J R

- October 19, 2020

Sabina Slonková: Řídit stát podle excelu. Protože nepracujeme https://t.co/PBGrU0Kpib via @SeznamZpravy
h J R

- October 19, 2020

Diagnostiku děláme jinak než Kája Čížek 😂 Diagnostika | Autobazar Monte Karlo | Televize Seznam - https://t.co/UyeulF2Aem https://t.co/hqNRiFx8st
h J R

- October 19, 2020

@ManipulatoriCz: Lístky na jídlo jako důkaz pozitivity na COVID? I to je někdo schopný sdílet... https://t.co/f2UPMqYebM
h J R

- October 19, 2020

Nový kousek od proklínaného a dehonestovaného @RESPILON První mám už od jara a pořád "v akci",spokojenost. Produkty "asociace" pana Kůse a zjevně rozvětvené rodiny nechci už kvůli jejich vytrvalé masáži na sítích...🤔 https://t.co/HK8mBvHbUI
h J R

RSS RSS kanál obsahu

Umístění diagnostického konektoru

Dnes už si bez alespoň základního načtení paměti závad při prohlídce ojetiny ani "neškrtnete".

U většiny vozidel známe umístění standardního diagnostického konektoru tzv. "zpaměti", u vozidel která nevidíme denně můžeme chvíli bádat...

Abychom zamezili pracnému hledání Googlem které mnohdy nikam nevede (odkazy na nesmyslné debaty, kde se dočtete "známy mi povedal, že..." ), uvádíme občas umístění jednak na twitterovém účtu pod hashtagy #OBD_konektor #OBDkonektor a můžete také použít tohoto odkazu

V nouzi nejvyšší použijte mobilní aplikaci

Díky obdfacile.com

Kde najít VIN vozidla?

Samozřejmě, nejsnáze dohledatelné místo je tzv. “pomocný VIN” v okénku čelního skla.

Nicméně s výjimkou vozidel pro americký trh musí být VIN ještě na dalších místech a zajímat nás bude zejména RAŽBA VIN KÓDU v karoserii.

Jako dobrá pomůcka v případě pochybností poslouží polská webová stránka

www.kde-je-vin.com

Tam avizovaná aplikace pro Android se nám nejevila úplně čerstvá, vzhledem k poslední aktualizaci v roce 2017 a tak jsme ji po základním vyzkoušení vrátili zpět do obchodu Google Play. Klidně za ni zaplatíme i více, než těch 39,- Kč ale chceme vidět, že je dále vyvíjena.