Hledání nastavení

0 komentářů

Neustále se snažíme dosáhnout optimálního nastavení vzájemného vztahu s klienty u každého obchodního případu. V minulosti jsme provedli několik úprav – některé se osvědčily lépe, některé hůře.


Velmi diskutabilní je mnohdy nadměrně “prozákaznický” směr, kdy chceme v první fázi zájemci o službu především poradit vhodný způsob, jak ve věci dále postupovat.


Bohužel ne vždy se zde setkáváme s kladnou odezvou.


Pravděpodobně pod vlivem nejrůznějších “diskuzních fór” (plných odborníků, lačných se podělit o svoje znalosti se všemi kolem) jsou pak naše dobře míněné rady často rychle zahozeny, potenciální klient jde nejspíše nějakou “svojí cestou” – převážně způsobem, že se jednoduše odmlčí a přestane jakkoliv reagovat, byť se snažíme na přerušenou komunikaci navázat.


Dlouhou dobu jsme nechtěli hned v první – úvodní – fázi komunikace zatěžovat zájemce nějakými zálohovými platbami:
Osvědčilo se však nedávné zavedení drobného úvodního konzultačního poplatku (ten však neaplikujeme na službu vyhledání a prověření ojetého vozidla) který odboural zejména ony “hledače služeb zcela zdarma”.
V tomto směru zde máme zcela čisté svědomí, neboť příslib slevy v plné výši onoho úvodního poplatku poté, co dojde k provedení a vyúčtování dohodnuté služby či služeb platí, nehradíte nic “navíc”, je to cosi jako minimální úvodní záloha.
Jde o částku 400 Kč, která reprezentuje menší nákup potravin či jednodušší oběd v běžné restauraci pro dvě osoby.

Stále však hledáme kompromis, jak nejlépe doladit nastavení např. objednávek přes službu autobezobav.cz
Zde je provozovatelem serveru slibována “předběžná konzultace zdarma”, což je sice z prodejního hlediska pro klienta nesporně zajímavé, ale v minimálně polovině všech poptávek je to pochopeno mylně – např. tak, že stačí zaslat pět či deset odkazů na nabízená vozidla a my všechna předem zdarma prověříme.
Neprověříme!
Respektive po dohodě prověříme, ale proti úhradě přiměřené zálohy.
Jediný vstup např. do databáze CEBIA pro jedno vozidlo stojí 300 až 600 Kč (podle množství informací k vozidlu dostupných)

Pokud se k zaslaným nabídkám klientovi základně vyjádříme a dojde ještě k tomu, že některé korigujeme a snažíme se zájemce vést poněkud jiným směrem, bývá často rychle na světě další problém – klient začne pochybovat o svém výběru, začne masivně brázdit diskuzní fóra a pseudoodborné weby a skončí to celé vyjádřením “nechám si to ještě projít hlavou”Jak z tohoto problému ven je těžké stanovit, je to dlouholetý problém řešený metodou “pokus-omyl”.
Jednoznačným řešením by bylo zavést striktně vyšší zálohovou platbu pro každý případ, podobně jak tak činí např. advokáti.

K tomu zatím přistupovat zatím nechceme a se snažíme o individuální přístup ke každému zájemci o poskytované služby.


Zatím…

Twitter @nehody

- October 19, 2020

"Když voni ti Němci jsou takoví pinktlich a vůbec nešetří na servise a ty silnice tam mají hezký..." Normálně viděli "hejla", tak ho oškubali. Nepředpokládali, že z Protektorátu může někdo něco reklamovat 🤣
h J R

- October 19, 2020

"Auto z Rajchu" 😘 https://t.co/b29Dqj66Dt Jinak ale...cca 3letý VW Transporter 2,0 TDI s nižším stavem km za 630 k CZK nemusíte kupovat v Německu, zvláště když o autech nic nevíte a domlouváte se tam prostřednictvím kamaráda - tlumočníka.
h J R

- October 19, 2020

Černé ovce — Česká televize https://t.co/bDYSJlge8V
h J R

- October 19, 2020

Je to hodně slov k přečtení a musí se u toho trochu myslet. V zemi, kde vrcholem "magie" je excelový "matematický model" nejspíš marný pokus o osvětu. https://t.co/fQ9aQ4HAnN
h J R

- October 19, 2020

Od středy roušky i v autech s cizími. Taktéž " v zastavěné oblasti" při nemožnosti udržet odstup od ostatních od 2 metrů. Lze jen říct, že pokud si některé skupiny občanů pletou základní pojmy, plukovník @profesorPrymula bude "utahovat šrouby". Nenahrávejte gumákovi zbytečně!
h J R

- October 19, 2020

Sabina Slonková: Řídit stát podle excelu. Protože nepracujeme https://t.co/PBGrU0Kpib via @SeznamZpravy
h J R

- October 19, 2020

Diagnostiku děláme jinak než Kája Čížek 😂 Diagnostika | Autobazar Monte Karlo | Televize Seznam - https://t.co/UyeulF2Aem https://t.co/hqNRiFx8st
h J R

- October 19, 2020

@ManipulatoriCz: Lístky na jídlo jako důkaz pozitivity na COVID? I to je někdo schopný sdílet... https://t.co/f2UPMqYebM
h J R

- October 19, 2020

Nový kousek od proklínaného a dehonestovaného @RESPILON První mám už od jara a pořád "v akci",spokojenost. Produkty "asociace" pana Kůse a zjevně rozvětvené rodiny nechci už kvůli jejich vytrvalé masáži na sítích...🤔 https://t.co/HK8mBvHbUI
h J R

RSS RSS kanál obsahu

Umístění diagnostického konektoru

Dnes už si bez alespoň základního načtení paměti závad při prohlídce ojetiny ani "neškrtnete".

U většiny vozidel známe umístění standardního diagnostického konektoru tzv. "zpaměti", u vozidel která nevidíme denně můžeme chvíli bádat...

Abychom zamezili pracnému hledání Googlem které mnohdy nikam nevede (odkazy na nesmyslné debaty, kde se dočtete "známy mi povedal, že..." ), uvádíme občas umístění jednak na twitterovém účtu pod hashtagy #OBD_konektor #OBDkonektor a můžete také použít tohoto odkazu

V nouzi nejvyšší použijte mobilní aplikaci

Díky obdfacile.com

Kde najít VIN vozidla?

Samozřejmě, nejsnáze dohledatelné místo je tzv. “pomocný VIN” v okénku čelního skla.

Nicméně s výjimkou vozidel pro americký trh musí být VIN ještě na dalších místech a zajímat nás bude zejména RAŽBA VIN KÓDU v karoserii.

Jako dobrá pomůcka v případě pochybností poslouží polská webová stránka

www.kde-je-vin.com

Tam avizovaná aplikace pro Android se nám nejevila úplně čerstvá, vzhledem k poslední aktualizaci v roce 2017 a tak jsme ji po základním vyzkoušení vrátili zpět do obchodu Google Play. Klidně za ni zaplatíme i více, než těch 39,- Kč ale chceme vidět, že je dále vyvíjena.