Nabídka

 

Česko je země plná tzv. “odborníků na dopravu”, často rozdílné kvality. Lidé často  nechápou, co si pod uvedeným pojmem  vůbec představit.  Stávalo se nám, že  při prezentaci  našich  možností a  odborných schopnosti náhle  zazněla i  otázka ” a za kolik mi pojistíte auto?” 

Co  tedy konkrétně umíme?

 • prověřit  Vámi (po předchozí  dohodě rovnou “námi”) vybrané vozidlo, které chcete zakoupit v autobazaru (na tuto činnost se dokonce specializujeme)
 • posoudit technický stav vozidla popř. strojního zařízení, vyjádřit se k jeho údržbě… Mj. zda  vám  např. autoservis provedl to, co provést měl a zda cena odpovídala provedeným úkonům
 • posoudit  dopravní nehodu, rekonstruovat její možný průběh a kvalifikovaně se k ní vyjádřit z pohledu technických příčin jejího vzniku
 • ocenit Vaše vozidlo či strojní zařízení např. k účelu prodeje, vyvedení či vložení do obchodního majetku…
 • poradit Vám při problému s reklamací či uplatněním práva z odpovědnosti za prodej použitého vozidla (problematika vad zjevných či skrytých, ujasnění Vašich nároků v případě, že máte pocit, že jste byli prodávajícím poškozeni atd.)
 • stanovit  škodu která Vám vznikla (poškození vozidla při nehodě, nesoulad ceny za opravu s výší náhrady od pojišťovny atd. Problematice “amortizace” (na rozdíl od různých webových “amortizátorů” a podobných nabídek) skutečně rozumíme.
 • a mnoho dalšího

Plnou představu o “šíři záběru” můžete získat pravidelnou návštěvou  tohoto webu, který bychom chtěli (pokud to časové možnosti dovolí) častěji aktualizovat.

Viz. položka menu  “Novinky-blog

Rádi vám nezávazně a bezplatně poradíme jak dál, pokud si s řešením svého  problému nevíte rady a teprve zjišťujete, kam se vůbec obrátit.

 

Co rozhodně  neděláme:

V oblasti technické analýzy nehod nepotvrdíme např. pokus o zmanipulování nehody za účelem získání pojistného plnění  či odvrácení postihu za zavinění nehody pokusem o nepravdivé uplatňování technické závady. Zjistíme-li po předběžném seznámení s dokumentací, že je technicky pravděpodobné, že “něco bylo jinak” než nám tvrdíte, jdeme rovnou od věci – těžko byste nám něco zaplatili za analýzu, která by vaší věci nepomohla, naopak by vám přitížila.

Znalec není v pozici advokáta “kdo platí má pravdu“, zde jde (nebo by alespoň mělo jít) o nezávislého odborníka který nesmí být podjatý a pokud v tomto směru pochybí, může být i trestně stíhán.

Poznámka ke zmíněné dokumentaci: je především na vás,co nám poskytnete a zajistíte. Navštěvovat úřady a zajišťovat si podklady ze spisů není naše práce, byť bychom vám rádi vyšli vstříc, ale tohle děláme jen ve zcela výjimečných případech.

Neradi se budeme pouštět i do případů poznamenaných výrazným a prokázaným ovlivněním alkoholem (0, 2 či 0,3 promile nafouknuté přístrojem Drager nás maximálně tak rozesměje, u jedné promile však už budeme minimálně zvažovat, co dál…),o drogách ani nemluvě.  O tomto budeme klienta včas informovat (a většinou  také požadovat úhradu našich účelně vynaložených nákladů, pokud jste nám výše uvedené skutečnosti nesdělili hned úvodem)

Z výše uvedených důvodů vyžadujeme před zahájením prací přiměřenou  finanční zálohu.

Zvykli jsme si i na to, že naše odbornost bývá  účelově zpochybňována různými  samouky, hospodskými  a internetovými znalci všeho a občas i některými  advokáty, které lze řadit do skupiny  “lokální hráči  pochybnější  úrovně”.  Zejména v situacích, kdy už “půjde do tuhého”.

Nemáme s tím problém a jsme na to připraveni.

Na čem si zakládáme?

 • objektivnost  pro naše klienty problém řešíme s minimálně stejnou péčí, jako bychom ho řešili pro sebe.
 • odbornost  neustrnuli jsme ve vývoji, vzděláváme se, publikujeme, něčeho jsme již dosáhli.  Uvědomujeme si, že vystudováním průmyslovky před třiceti léty se odborníkem nikdo nestává.
 • nezávislost  neplatí nás ani výrobci aut, ani autobazary, ani nás nedotuje stát…Nezávislost si můžeme dovolit!
 • konkurujeme kvalitou služeb – nikoliv pouze  cenou. Nabízíme kvalifikovaná řešení  s orientací na výsledek.

Kdo se vám bude věnovat?

Váš problém nebude řešit   anonymní “náš technik”, ale   konkrétní specialista.

Dovolte tedy, abychom se představili:

Ing. Vladimír TYLŠAR – strojní inženýr, soudní znalec zapsaný u Krajského soudu v Ostravě pro obory doprava, strojírenství a ekonomika.  Absolvent kurzu soudního inženýrství na Ústavu soudního inženýrství v Brně v letech 2002 – 2004, znalcem jmenován v roce 2006.

V rámci dalšího vzdělávání  publikuje mj.  na odborných konferencích např. “Expert Forensic Science” www.exfos.cz  a “Junior Forensic Science” www.jufos.cz

Region působnosti – Morava,Slezsko popř. celá ČR

telefon: (+420) 603 514 448

Ing. Aleš ZICH strojní inženýr, absolvent kurzu soudního inženýrství na Ústavu soudního inženýrství v Brně v letech 2002-2004.

Publikuje v MF Dnes, Světu Motorů a internetových serverech  např. auto.cz a tipcars.com

Web: www.autoaz.cz

Region působnosti: Praha, Čechy, popř.celá ČR

telefon: (+420) 608 338 998

Ing. Marek SEMELA Ph.D.  – soudní znalec, vysokoškolský pedagog, specialista na analýzu dopravních nehod  

telefon  (+420) 775 132 447  

Web: www.nehoda.eu 

 

Rádi se seznámíme i s případnými dalšími zájemci o spolupráci.

JAK SE S NÁMI MŮŽETE SPOJIT?

Zavolejte, pošlete e-mail, nezávazně nám sdělte svůj požadavek či problém  a my vám zkusíme navrhnout  možnosti, jak postupovat dál.